FTX Japonya’nın En Eski Kripto Para Platformlarından Birini Satın Alıyor: İşte Detaylar

Önde gelen kripto para borsalarından FTX, Japan merkezli kripto para platformu Liquid Group’u satın almaya hazırlanıyor. Bu hamleyle birlikte Liquid Group bünyesinde sunulan hizmetler, FTX ekosistemine entegre edilecek.

Sam Bankman-Fried’ın kurucusu olduğu FTX, Liquid Group’u ve faaliyet gösteren tüm yan kuruluşlarını satın alacak. Bu kuruluşlar arasında, Japanya’daki ilk dijital varlık ticaret merkezlerinden biri olan Quoine Corporation da var.

FTX Genişlemeye Devam Ediyor

Yakın tarihli bir blog gönderisine göre, düzenleyici gereklilikler nedeniyle anlaşmanın bu yılın Mart ayında tamamlanması bekleniyor. Tamamlandığında, Bahama merkezli FTX, Quoine’e sahip olacak ve böylece faaliyetlerini Japonya sınırlarına genişletecek. 2014 yılında kurulan Quonine, ülkede faaliyet göstermek için Japonya Finansal Hizmetler Ajansı’ndan onay alan ilk borsalar arasında yer alıyor.

Quoine, FTX’in ürünlerini kademeli olarak hizmetlerine entegre edecek. Aynı zamanda, FTX’in mevcut Japan müşterileri Quoine ekosistemine taşınacak. FTX ayrıca Japanya’daki müşterilerine yerel yasalara uygun hizmetler sağlamak için bir anlaşma dahi imzaladı.

FTX ve Quoine kullanıcıları tüm süreçle alakalı olarak e-posta bildirimleri alacak. Son iki taraf da Japonya ve küresel pazarlardaki perakende ve kurumsal yatırımcılara ürün ve likidite sağlamak için birlikte çalışmayı hedefliyor. Öte yandan anlaşmanın ekonomik şartları ve satın alma tutarı açıklanmadı.

FTX ve Liquid Group’un ilişkileri geride bıraktığımız yıla dayanıyor. Geride biraktığımız yılın Ağustos ayında, Japonya merkezli kripto para platformunun bilgisayar korsanları tarafından saldırıya uğramış ve 90 millones de dólares aşkın fon çalınmıştı. Ancak saldırıdan kısa bir süre sonra FTX, Liquid Group un tekrar toparlanmasına katkıda bulunmak amacıyla 120 milyon dolarlık kredi vermişti. Konuyla ilgili olarak o zamanlar COO Seth Melamed şu açıklamaları yapmıştı:

FTX ile işbirliği yaparak, inovasyonu yönlendirmek ve blockchain teknolojisiyle finansın geleceğini değiştirmek için muazzam fırsatlar görüyoruz.

FTX 2022 Yılına Harika Bir Giriş Yaptı

2021 yılında etkileyici bir büyüme yaşayan kripto para plataforma, bu istikrarını 2022’de de sürdürmeye devam ediyor.

FTX geride bıraktığımız ay, yeni ve gelecek vaat eden dijital varlık projelerine yatırım yapmak için 2 milyar dolarlık bir girişim fonu Kurdu. Şirketin CEO’su ve Kurucusu Sam Bankman-Fried miktarın tamamını cebinden karşıladı.

Ocak ayının sonuna doğru, platformun Amerikan şubesi FTX US, SoftBank Group ve Temasek Holdings tarafından yönetilen bir yatırım turunda 400 milyon dolar topladı. Sonuç olarak, firmanın toplam değerlemesi 8 milyar dolara yükseldi.

Bu yatırımdan sadece birkaç gün sonra ise FTX yeni bir finansman turunda 400 milyon dolar topladı ve kendi değerlemesini 32 milyar dolara çıkardı.

(Patrocinado)

PrimeXBT Özel Teklifi: Bu baglantıyı kullanarak kayıt olun ve POTATO50 kodunu girin, para yatırma işlemlerinizde 7,000 dolara kadar bonus kazanın.

Comparte en Redes

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.